Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zespołu cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka to niebezpieczne schorzenie, które nieleczone może przynieść przykre konsekwencje.

Zobacz również opis choroby: Zespół cieśni nadgarstka

Objawy schorzenia

Do najczęściej występujących objawów należą:
  • drętwienie i mrowienie występujący w obrębie 1 – 3 palca ręki
  • pojawiające się nagle, głównie w nocy, ostre bóle
  • promieniujący ból z ręki poprzez przedramię i ramię do barku
  • obrzęk ręki
  • zaburzenia czucia
  • okresowe a potem stałe osłabienie siły mięśniowej ręki - zwłaszcza problem dotyczy chwytu szczypcowego
  • zaniku mięśni kłębu kciuka

Zapobieganie

Ważne jest, aby odpowiednio zapobiegać schorzeniu, jeśli jest to możliwe. Przed pracą nadmiernie absorbującą szczególnie narażone narządy warto wykonać rozgrzewkę ramienia, ręki i palców. Nie możemy zapominać o częstych przerwach, mających na celu rozluźnienie i odpoczynek ręki.

O ile to możliwe, warto zmodyfikować swoje codzienne aktywności podczas pracy i uprawiania hobby, tak aby obniżyć poziom obciążenia nadgarstków. Równie istotna jest zmiana swojego otoczenia pracy, która również może wpłynąć korzystnie na nasze zdrowie.

Ćwiczenia do wykonywania w domu

Ćwiczenia są zalecane zarówno w momencie, kiedy dolegliwości już się pojawią, jak i czysto zapobiegawczo. W razie występowania bólu należy zaprzestać wykonywania podanych ćwiczeń.

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że jest to jedynie przykładowy zestaw, którego zawartość najlepiej skonsultować z rehabilitantem. Być może nastąpi konieczność dobrania indywidualnego zespołu ćwiczeń. Całość należy wykonywać trzy razy dziennie.

1. Rozciąganie zginaczy

Stojąc twarzą do ściany, oprzyj o nią dłonie. Ręce powinny być wyprostowane w łokciach. Stopniowo, bez pośpiechu, przesuwaj swoje dłonie ku górze, do momentu aż poczujesz rozciąganie. W takiej pozycji należy wtrzymać 10 sekund. Samo ćwiczenie powtórz czterokrotnie.

2. Rozciąganie prostowników

Należy przed siebie wyciągnąć rękę wyprostowaną w łokciu, a drugą ręką chwycić dłoń. Jej grzbiet musi być skierowany do przodu. Powoli zginaj nadgarstek aż do uczucia rozciągania. Taką pozycje również utrzymujemy przez 10 sekund, powtarzając cały zabieg czterokrotnie.

Autor:

Dawid Kącki

Zobacz również opis choroby: Zespół cieśni nadgarstka

Aktywność fizyczna pomaga w walce z rakiem prostaty

Według najnowszych badań prowadzonych przez zespół Stephanie Bonn z Instytutu Karolinska w Sztokholmie, przeżywalność wśród mężczyzn chorych na raka prostaty jest większa, jeśli prowadzą aktywny tryb życia. czytaj więcej

Objawy rdzeniowego zaniku mięśni

Rdzeniowy zanik mięśni to choroba uwarunkowana genetycznie. W wyniku degradacji jąder przednich rdzenia kręgowego i jąder opuszki, następuje osłabienie mięśni, a także ich zanik, co przekłada się na trudności w chodzeniu, utrzymaniu właściwej postawy ciała czy mówieniu i przełykaniu.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Bolesny stały wzwód prącia niezależny od woli

Bolesny stały wzwód prącia niezależny od woli

Wzwód nawet przez kilka godzin, Sprawdź, co to oznacza ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności