Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zapalenia gęsiej stopy

Zapalenie gęsiej stopy jest bardzo powszechnym urazem u sportowców. Często uraz ten uniemożliwia kontynuowanie zawodów lub treningu, przez co kolarz czy pływak zamiast rozwijać się i zdobywać laury, stoi w miejscu. Warto znać objawy tego urazy, by zapobiec pogłębieniu się dolegliwości i wraz ze wcześniejszą diagnozą, wzrasta szansa szybszego powrotu do zdrowia.

Zobacz również opis choroby: Zapalenie gęsiej stopy

Pierwsze objawy

Jednym z pierwszych objawów zapalenia gęsiej stopy jest utrudnione wykonywanie aktywności fizycznej, szczególnie biegania. Wraz z tym utrudnieniem pojawia się ból zlokalizowany poniżej kolana, po jego wewnętrznej stronie.

Początkowo, ból jest umiarkowany, jednak przy rozciąganiu mięśnia kulszowo-goleniowego ból nasila się i staje się nieznośny.

Podobny ból jak przy rozciąganiu, osoba cierpiąca na zapalenie, odczuwa przy aktywności fizycznej.

Niestety ból wzmaga się również przy wielu innych ruchach stawem kolanowym m.in. takich jak: próba zgięcia i wyprostowania kolana.

Przedstawiony ruch stawu kolanowego niezbędny jest przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach, więc zapalenie gęsiej stopy nie tylko utrudnia uprawianie sportu, ale także ma duży i negatywny wpływ na codzienne życie i czynności.

Wyżej wymienione pierwsze objawy powinny skłonić nas do wizyty u sprawdzonego specjalisty. Nie jest łatwo prawidłowo zdiagnozować zapalenie gęsiej stopy, więc należy maksymalnie ułatwić zadanie naszemu lekarzowi i dokładnie opisać wszystkie objawy i dolegliwości.

Kolejne objawy

Gęsia stopa jest miejscem przyczepu mięśnia krawieckiego, smukłego i półścięgnistego. Gdy dojdzie do zapalenia tego miejsca, będziemy odczuwali dyskomfort związany z napięciem tych trzech mięśni.

Napięcie wymienionych mięśni jest wzmożone i przy zwiększonej aktywności fizycznej dyskomfort zmienia się w ból. Kolejnym objawem, który odczuwamy przy zapaleniu gęsiej stopy jest miejscowy obrzęk. Pojawienie się obrzęku jest jednym z najpoważniejszych sygnałów, że czas wybrać się do specjalisty.

Zapalenie gęsiej stopy jest niebezpiecznym urazem tylko w razie gdy go zlekceważymy. Szybko zdiagnozowane i odpowiednio leczone jest w 100% uleczalne i nie powinno rzutować na dalszą karierę sportowca, tym bardziej nie powinno przeszkadzać w życiu codziennym. Warto znać objawy tego urazu, zwłaszcza jeżeli uprawiasz czynnie sport.

Damian Nejman

Zobacz również opis choroby: Zapalenie gęsiej stopy

Ból kolana

Co może oznaczać ból kolana? Jaka choroba manifestuje się bólem kolana? Jeżeli nie doszło do stłuczenia, uszkodzenia mechanicznego a kolano boli, oznaczać to może kilka chorób. Wszystko zależy od innych towarzyszących objawów. czytaj więcej

Objawy kontuzji kolana

Najczęstszymi strukturami kolanowymi, przez które dochodzi do urazów, są więzadła oraz chrząstki. Kontuzje kolana dzielimy na lekkie i ciężkie. Lekkie kontuzje można wyleczyć w ciągu kilku dni, z ciężkimi zaś można się borykać nawet miesiącami.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy